Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ВМРО – ДПМНЕ повторно најави масовни протести на есен

Потпретседателот на Вмро Дпмне и пратеник во собранието, Александар Николоски повторно најави масовни протести.

-„Се гледаме по градовите и по селата, затоа што ова е коалиција е на лагата и ќе биде срушена со масовни демонстрации кои ќе започнат од оваа есен, затоа што капацитет за реализација на ветувањата нема, а народот е излажан“ – кажа Николоски денеска во собранието на седницата за избор на нова влада.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...