Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Вардар го подигна заслужениот пехар

ФК Вардар е најдобриот тим за изминатата натпреварувачка сезона во македонскиот фудбал. Денеска, пред мечот против Работнички, според многумина исправена е една непревда, и на Вардар му е доделен пехарот за првопласиран тим во сезоната 2019/2020 година во домашниот македонски фудбалски шампионат.

Во присуство на сегашниот состав, во кои има само дел од играчите кои настапуваа изминатата сезона и беа дел од тој тим кој заслужено беше најдобар во домашниот шампионат, комесарот за делегирање при ФФМ му го додели пехарот на капитенот на „црвено – црните“ Дарко Мицевски.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Македонија

Откако гласноговорникот на антинато движењето во Македонија и еден од фронтмените на “Бојкотирам”, Љупчо Палевски повика војната на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да...

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...