Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Вардар го подигна заслужениот пехар

ФК Вардар е најдобриот тим за изминатата натпреварувачка сезона во македонскиот фудбал. Денеска, пред мечот против Работнички, според многумина исправена е една непревда, и на Вардар му е доделен пехарот за првопласиран тим во сезоната 2019/2020 година во домашниот македонски фудбалски шампионат.

Во присуство на сегашниот состав, во кои има само дел од играчите кои настапуваа изминатата сезона и беа дел од тој тим кој заслужено беше најдобар во домашниот шампионат, комесарот за делегирање при ФФМ му го додели пехарот на капитенот на „црвено – црните“ Дарко Мицевски.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...