Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Арсенал го совлада Ливерпул и ја почна сезоната со трофејот во Комјунити шилд

Трофејот од Комјунити шилд, или Супер-Купот оди во рацете на Арсенал. Тимот од Лондон на денешното финале на Вембли, беше подобар од Ливерпул по изведувањето на пеналите. Натпреварот во регуларниот дел заврши 1:1.

Обамејанг во 12. минута го донесе Арсенал во водство, а Минамино израмни за „црвените“ во 73. минута.

Во изведувањето на пеналите, Арсенал беше прецизен пет пати, односно погодија Нелсон, Мајтланд-Нилс, Соарес, Луиз и Обамејанг. Кај Ливерпул не реализираше Бревстер во третата серија. Прецизни беа Салах, Фабињо, Минамино и Џонс.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...