Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Фуриозен старт на Веспрем, три гола за Манасков

Во Унгарија стартуваше новата ракометна сезона, а први на сцена настапија Веспрем на македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков.

Во првото коло тимот на Манасков на домашен терен беше подобар од Будакалаш со убедливи 35-24. Веспрем фаворитската улога ја оправда уште на самиот старт, по првото полувреме имаше предност од 16-12.

Ова беше одличен тест за избраниците на Давид Дејвис пред СЕХА-викендот кој е закажан за првиот викенд од септември во Задар.

Манасков во првиот официјалне триумф на својот, запиша три гола. Омар Калед со осум погодоци беше прв стрелец, еден помалку имаше Нилсон.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Предмалку изби пожар во Зегин на Партизанска во Центар, две возила на пожарна се обидуваат да го стават под контрола.