Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Фрлена експлозивна направа!

Фрлена е експлозивна направа во Сараево , причинета е само материјална штета.

По полноќ е активирана експлозивна направа која има направено само материјална штета врз неколку возила, според првичните информации се работи за рачна бомба.

Истрагата е во тек.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Предмалку изби пожар во Зегин на Партизанска во Центар, две возила на пожарна се обидуваат да го стават под контрола.