Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

ФК Тиквеш и Лозари вечерва за својот Христијан Јованов

Навивачката група Лозари заедно со фудбалскиот клуб Тиквеш се вклучуваат во големата кампања за собирање на потребните парични средства за успешно лекување на нивниот сограѓанин Христијан Јованов. Денеска,  на големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица – Голема Богородица, на штандот кој што во периодот од 18 до 22 часот ќе биде поставен на градскиот плоштад во Кавадарци, ќе биде организиранаа дружба со фудбалерите на Тиквеш кои заедно со навивачката група Лозари ќе продаваат карти за претстојниот фудбалски натпревар помеѓу Тиквеш и Кожуф по симоблична цена од 100 денари, навивачки маици, шалови и останати рекламни материјали, а сите собрани пари во целост ќе бидат донирани за лекување на Христијан Јованов. Најсреќниот помеѓу хуманите лица кои ќе се приклучат на акцијата ќе добие дрес од македонската фудбалска репрезентација.

ОД СРЦЕ ЗА ХРИСТИЈАН

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...