Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Утре се доделува титулата од ПМФЛ за 2019/2020 сезона

Утре и официално ќе им биде доделена титулата на играчите на ФК Вардар за сезоната 2019/2020 која беше прекината поради корона кризата по што на зелена маса оправдано и заслужено им се додели на „црвено-црните“ кој беа прво пласирани се до прекинот на натпреварувањето.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...