Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Уникат во фудбалот: За девет години не одиграл ниту еден цел натпревар

Англискиот фудбалер Мејсон Бенет, е уникат во Светот на фудбалот. Тој е професионалец веќе девет години, но во овие девет години нема одиграно ниту еден натпревар 90. минути.

Тој е дел од Дерби, но главно минувал на позајмици, и секогаш бил менуван пред крајот, или, пак влегувал од клупата.

Најблиску да одигра цел меч бил во дресот на Бартон, против Волсол. Тогаш одиграл 90. минути, но во првата минута од судиското надополнување бил сменет.

Милвол се одлучил да го откупи, и натаму чека шанса да одигра цел натпревар. Неверојатно е тоа што во сите 115 мечеви ниту еднаш не бил дел цел меч. Но има време. Има само 24 години.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...