Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ТРОГАТЕЛНА ПРИКАЗНА: Синот единец и загинал во сообраќајка, па куќата ја подарила на многудетно семејство

Драгана А. од село крај Панчево комплетно домаќинство во Долна Каменица кај Ваљево му подарила на семејство со три мали деца, кое досега живеело како потстанари. Доброчинителката за овој гест не сакала да зборува јавно, но нејзината куќа новите сопственици ќе ги добие идната недела.

Освен новата опремена куќа семејството ќе добие и една стара, која може да се реновира, како и речиси хектар и пол земја, па ќе можат да се бават со земјоделие.Мештаните велат дека Драгана куќата со имотот ја купила пред десетина година, и сето било наменето за нејзиниот син кој по завршувањето на средното училиште се преселил во тоа село. Момчето обработувало земја и паралелно студирало во Валево. Но, за жал, пред четири години доживеал несреќа во која го загубил животот. После тоа во куќата не живеел никој.

Неговата мајка по несреќата решила истата да ја подари, но на семејство кое има повеќе деца и е без кров над главата.

најчитани вести

Свет

Шесмина луѓе, воглавно лекари, денеска се уапсени во Кина поради кражба на органи на починати пациенти, соопштиле локални медиуми. Криминална група ги лажела семејства на...

Забава

Марија Сол Перез, аргентинската водителка е една од најатрактивните жени во светот, а посилниот пол никогаш не е рамнодушен на нејзините фотографии и снимки...

Македонија

Денеска (26.11.2020) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со Надворешната канцеларија за криминалистички работи при...

Свет

Тие предвидуваат дека огромни проблеми ќе се појават кога хакерите ќе ја зафатат технологијата Neuralink! Експертите предупредуваат дека чиповите што ќе бидат всадени во...