Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Трамп е во друга димензија: НБА-лигата е политичка организација, им здосади на луѓето

Претседателот на САД, Доналд Трамп испрати бројни критики на сметка на НБА-лигата по последните случувања. Добро е познато дека плеј-офот е прекинат поради бојкот на кошаркарите по новиот напад на афроамериканскиот народ.

„Мислам дека на луѓето почна да им здосадува НБА. За жал, НБА-лигата стана некој вид на политичка организација. Тоа не е добро, не е добро за државата и спортот“, изјави Трамп.

Мечевите од разигрувањето ќе продолжат утре и покрај тоа што двата тима од ЛА бараа да не се доигра плеј-офот.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...