Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Трамп е во друга димензија: НБА-лигата е политичка организација, им здосади на луѓето

Претседателот на САД, Доналд Трамп испрати бројни критики на сметка на НБА-лигата по последните случувања. Добро е познато дека плеј-офот е прекинат поради бојкот на кошаркарите по новиот напад на афроамериканскиот народ.

„Мислам дека на луѓето почна да им здосадува НБА. За жал, НБА-лигата стана некој вид на политичка организација. Тоа не е добро, не е добро за државата и спортот“, изјави Трамп.

Мечевите од разигрувањето ќе продолжат утре и покрај тоа што двата тима од ЛА бараа да не се доигра плеј-офот.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...