Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ТЕПАЧКА ВО ТЕТОВСКИ МАНАСТИР: Меѓу тепачите и малолетник

На 28.08.2020 во 1 часот било пријавено дека во с.Лешок во кругот на манастирскиот комплекс бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу 17-годишник од Тетово од една страна и Д.А. од Тетово од друга страна.

По кратко време повторно бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу 17-годишникот и С.Д.(20) од Тетово и други две непознати лица. При преземање мерки, со повреди се здобиле и полициски службеници од Полициското одделение Теарце. Во врска со настанот лишени од слобода биле С.Д.(20) од Тетово и 17-годишник од Тетово. За настанот бил известен Јавен обвинител. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР-Тетово. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Предмалку изби пожар во Зегин на Партизанска во Центар, две возила на пожарна се обидуваат да го стават под контрола.