Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Суарез се сели во Серија А ?!

Андреа Пирло полека почна да го спрема новиот ростер во Јувентус по негова желба .

Еден од главните фаворити за нов напаѓач е Луис Суарез кој дефинитивно ќе се раздели со Каталонскиот Клуб а покрај Јувентус за него е заинтерсиран и тимот од Амстердам Ајах, останува да видиме ќој ќе биде новиот предизвик на Уругвајскиот напгаѓач кој несомненно има огромни квалитети иако се наоѓа во 33 година.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...