Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Суарез се сели во Серија А ?!

Андреа Пирло полека почна да го спрема новиот ростер во Јувентус по негова желба .

Еден од главните фаворити за нов напаѓач е Луис Суарез кој дефинитивно ќе се раздели со Каталонскиот Клуб а покрај Јувентус за него е заинтерсиран и тимот од Амстердам Ајах, останува да видиме ќој ќе биде новиот предизвик на Уругвајскиот напгаѓач кој несомненно има огромни квалитети иако се наоѓа во 33 година.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...