Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Села: Зибери не смее да биде народен правобранител, таа позиција ѝ ПРИПАЃА НА ОПОЗИЦИЈАТА

После информациите кои денеска се проширија, дека на Насер Зибери ќе му припадне позицијата народен правобранител, за ова коментираше Зијадин Села, лидерот на Алијанса за Албанците.

Тој во вечерашното издание на „Клик Плус“ на ТВ21 рече дека не е можно Зибери да биде народен правобранител, бидејќи таа позиција треба да биде наменета за опозицијата.

Нас не ни требаат луѓе марионети, манипулатори кои избираат со име и со презиме човек за премиер и сега излегуваат по медиуми дека ќе го правеле народен правобранител. Е нема така, на опозицијата ѝ припаѓа народниот правобранител, рече Села.

Инаку, Зибери според информациите треба да го замени Иџет Мемеди, кому во декември му истекува мандатот на таа позиција. Но, Села има поинакво мислење околу сето тоа.

најчитани вести

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

ОВЕН Работа: Под голем стрес сте на работа. Не само што имате проблеми за реализација на плановите, туку добивате лоши вести за финансиите. Љубов:...

Забава

Сансевиерија е цвеќе кое не бара многу грижа – се пресадува на секои 2 до 3 години во малку поголема саксија Почвата треба да...

Свет

Петнаесет азиско-пацифички земји формираа најголем трговски сојуз во светот. Тоа се случи под покровителство на Кина и без учество на Соединетите држави, кои ги...