Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Села: Зибери не смее да биде народен правобранител, таа позиција ѝ ПРИПАЃА НА ОПОЗИЦИЈАТА

После информациите кои денеска се проширија, дека на Насер Зибери ќе му припадне позицијата народен правобранител, за ова коментираше Зијадин Села, лидерот на Алијанса за Албанците.

Тој во вечерашното издание на „Клик Плус“ на ТВ21 рече дека не е можно Зибери да биде народен правобранител, бидејќи таа позиција треба да биде наменета за опозицијата.

Нас не ни требаат луѓе марионети, манипулатори кои избираат со име и со презиме човек за премиер и сега излегуваат по медиуми дека ќе го правеле народен правобранител. Е нема така, на опозицијата ѝ припаѓа народниот правобранител, рече Села.

Инаку, Зибери според информациите треба да го замени Иџет Мемеди, кому во декември му истекува мандатот на таа позиција. Но, Села има поинакво мислење околу сето тоа.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...