Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се откажаа, ќе се намали бројот на потпретседатели на Собранието

Не 5 туку 3 потпретседатели се очекува да има Собранието откако најголемите партии СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ќе се откажат од своите кандидати. Доколку овие две партии не предложат кандидат, во игра остануваат три места за потпретседатели кои им припаѓаат на помалите парламентарни партии.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...