Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Реина потпиша за осмиот различен клуб – сега ќе брани за Лацио

Лацио има нов голман, а се работи за искусниот шпански чувар на мрежата Пепе Реина кој доаѓа како слободен фудбалер откако го раскина договорот со Милан една година порадно. Шпанецот, кој овој месец наполни 38 години, го одбра Лацио иако за него се интересираше и Валенсија и имаше можност да се врати во Шпанија.

Реина ќе се бори со албанскиот голман Томас Стракоша за местото меѓу диреците. Инаку Лацио е осми клуб во кариерата на Реина откако претходно играше за Барселона, Виљареал, Ливерпул, Наполи (во два периоди), Баерн, Милан и Астон Вила.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Предмалку изби пожар во Зегин на Партизанска во Центар, две возила на пожарна се обидуваат да го стават под контрола.