Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Расте бројот на скопски општини со НАД 100 АКТИВНИ СЛУЧАИ

Во последните 24 часа се направени 2018 тестирања, а регистрирани се 159 нови случаи на ковид-19 од кои 45 се во Скопје.  И денес на врвот со најмногу активни случаи се Чаир, Гази Баба, Аеродром и Кисела Вода каде бројката е трицифрена. 

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје):

• Чаир – 117

• Гази Баба – 102

• Аеродром – 105

• Карпош – 86

• Центар – 85

• Кисела Вода – 100

• Ѓорче Петров – 55

• Бутел – 65

• Шуто Оризари – 32

• Студеничани – 20

• Сарај – 26

• Арачиново – 16

• Илинден – 12

• Сопиште – 6

• Чучер Сандево – 5

• Петровец – 10

• Зелениково – 3

• Странец – 5

• Нераспределен – 4

најчитани вести

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Македонија

Откако гласноговорникот на антинато движењето во Македонија и еден од фронтмените на “Бојкотирам”, Љупчо Палевски повика војната на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да...

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...