Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Премиерот на Јапонија поднесе оставка!

Премиерот на Јапонија, Шинзо Абе, поднесе оставка поради здравствени причини. Абе е премиер кој беше најдолго време на оваа функција во историјата на Јапонија.

„Не можам да бидам премиер ако не можам да носам најдобри одлуки за луѓето. Решив да дадам оставка од мојата позиција“, рече Абе (65) на прес-конференција.

најчитани вести

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Македонија

Откако гласноговорникот на антинато движењето во Македонија и еден од фронтмените на “Бојкотирам”, Љупчо Палевски повика војната на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да...

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...