Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ПОЖАР во млекарница во велешко Ногаевци

Во пожар што избувнал изутрината околу пет часот во млекарница во село Ногаевци изгореле кровната конструкција и дел од машините. По брза интервенција на противпожарната единица од Велес со две возила и едно од Неготино, како и цистерна од ЈКП Дервен од Велес, пожарот бил изгаснат во 10  часот и 30 минути, информираа од Територијалната противпожарна единица Велес.

Како што изјави Љупчо Лепидовски, командир на ТППЕ Велес, во пожарот изгрела кровната конструкција и дел од машините во млекарата.

Увид на лице место се уште врши екипа на СВР Велес. Материјалната штета ќе се утврдува дополнително.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...