Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ПОЖАР во млекарница во велешко Ногаевци

Во пожар што избувнал изутрината околу пет часот во млекарница во село Ногаевци изгореле кровната конструкција и дел од машините. По брза интервенција на противпожарната единица од Велес со две возила и едно од Неготино, како и цистерна од ЈКП Дервен од Велес, пожарот бил изгаснат во 10  часот и 30 минути, информираа од Територијалната противпожарна единица Велес.

Како што изјави Љупчо Лепидовски, командир на ТППЕ Велес, во пожарот изгрела кровната конструкција и дел од машините во млекарата.

Увид на лице место се уште врши екипа на СВР Велес. Материјалната штета ќе се утврдува дополнително.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...

Македонија

Празникот на  Aрхангел Михаил се нарекува уште и празник на војводата на сите ангели. Инаку според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 6...