Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

ОФИЦИЈАЛНО: Тијаго Силва е нов фудбалер на Челзи

Челзи го потврди трансферот на бразилскиот дефанзивец Тијаго Силва кој дојде како слободен фудбалер откако му истече договорот со Пари Сен Жермен. Францускиот шампион му дозволи на Бразилецот да ги доигра натпреварите во Лигата на шампионите, а по поразот во финалето од Баерн, јасно е дека Силва заминува, а неговата нова дестинација е Челзи.

Договорот е на една година со опција да биде продолжен на уште една, а не директно на две како што се претпоставуваше претходно. Челзи не направи исклучок и остана на своето дека фудбалерите постари од 30 години да добиваат едногодишен договор и истиот по потреба да се продолжува.

Челзи е најактивен на трансфер пазарот ова лето. Денеска Силва, вчера Маланг Сар од Ница, а завчера Бен Чилвел од Лестер. Претходно ги донесе Тимо Вернер од РБ Лајпциг и Хаким Зијеш од Ајакс. Потрошени 143 милиони евра!

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...