Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

„Моите мисли се со оние кои немаа среќа како мене“: Антонио Бандерас ја ПОБЕДИ БИТКАТА СО КОРОНАВИРУСОТ

Актерот Антонио Бандерас е еден од оние познати личности кои не успеаа да го избегнат коронавирусот, а сега на социјалните мрежи откри како се изборил со овој вирус.

По 21 ден дисциплинирана изолација можам да кажам дека го победив коронавирусот. Излекуван сум. Моите мисли се со оние кои немаа толку среќа како јас и со оние кои се мачеа повеќе од мене. Исто така, сакам да им дадам сила на оние кои се среде битка, напиша Бандерас.

Инаку актерот на денот на својот роденден дозна дека е позитивен на вирусот.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...