Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Многу улоги изгубив бидејќи ОДБИВ ДА ОДАМ ВО ХОТЕЛСКА СОБА ВО 3 НАУТРО

Откако актерката и режисерка Даниела Штајнфелд го потресе Сараевскиот филмски фестивал со нејзиниот интимен документарен филм „Држи ме цврсто“, во кој покажа случаи на силување, но исто така откри дека таа самата била жртва на обљуба, се јавија и други актерки кои го имале нејзиниот проблем. Прва во емисија тоа го сподели актерката Ана Сакиќ.

– Сите мои проблеми ги решавав сама. Не е добро да се молчи за вакви работи. Не слушнав дека некоја од моите колешки да каже дека е силувана – рече Ана и додаде:

– Свесна сум дека изгубив многу улоги, затоа што одбивав да излезам на вино или да одам кај некого на кафе во три часот во хотелска соба. Знаеме што значи тоа. Во Србија има малку пари,  но има многу искомплексирани мажи … – рече таа

Ана смета дека Даниела треба да го каже името и презимето на моќниот човек којшто ја злоупотребил и да знае дека не е сама.

– Требаше да го стори ова многу порано. Таа мора да оди на суд и да каже кој и го сторил тоа. Веројатно не беше лесно да се каже. Сепак, сега нема потреба да стравувава, бидејќи таа веќе не е сама. Непристојните понуди не се случуваат само во нашиот бизнис. Некои искомплексирани директори се однесуваат така кон своите секретарки. Јас нема да направам ништо што е неморално поради улога – објасни Ана.

– Кога ќе ве замолат да направите такво нешто, вие знаете како да се оддалечите од тоа. Лично, јас не доживеав грубост и уцена. На секој маж му е да се обиде да освои жена на убав начин. Имав такви кои уценуваа директно, но бев груба кон таквите мажи. Ме тепаа и мене – призна таа.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...