Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Мегваер го прекина молкот, нема да се извинува

Капитенот на Манчестер Јунјатед, Хари Мегваер е осуден на 21 месец затворска казна, која пак е одложена за три години. Тој и неговите пријатели учевствуваа во тепачка, беа приведени, задржани, а потоа и процесуирани во грчкиот суд, кој по сослушувањето одлучи дека групата на чело со Мегваер е виновна.

Фудбалерот ќе се жали, тој и неговиот адвокат ќе бараат ново сослушување, а според најавите повеќе нема да молчи, ниту пак има намера да се извини на некого.

„Не мислам дека треба да се извинам на некого. Тоа се прави ако сте направиле нешто лошо. Вакво искуство не му посакувам на никого. Очигледно дека мојот случај го наруши угледот на еден од наголемите клубови во светот, и навистина жалам за тоа, но не направив ништо лошо. Се најдов во ситуација во која секој може да се најде“.

До новиот судски процес, тој ќе мора да биде внимателен, ќе мора да избегнува прекршување на законот, и со општо корисна работа може да ја намали актуелната казна.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...