Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

„КАМИОНОТ НА СМРТТА“: Возачот го призна убиството на 39 мигранти

Хјуз (40) се изјасни за виновен во Централниот кривичен суд во Лондон, пренесува АП.Тој, исто така, се изјасни за виновен за заговор за помош при нелегална имиграција на граѓани кои не се членки на ЕУ помеѓу 1 мај 2018 година и 24 октомври 2019 година, пренесува АП.

Друг возач на камион, Морис Робинсон, кој управувал со возилото кога било пронајдено во округот Есекс, веќе се изјасни за виновен за обвиненијата за убиство со умисла.

Третиот човек, Имон Харисон (23), исто така од Северна Ирска, се изјасни за невин за истите обвиненија, додаде Ројтерс.Сите жртви од камионот со ладилник се Виетнамци, кои беа пронајдени на 23 октомври во задниот дел на камионот во индустриски парк во англискиот град Грејс.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...