Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Изречени 21 казна и подигнати 11 возила за неправилно паркирење и узурпација на пешачките патеки

Со вчерашаната акција спороведена од Инспекторат на Град Скопје во соработка со пајак службата изречени се 21 казна и подигнати се 11 возила за неправилно паркирење и узурпација на пешачките патеки на Кеј 13 Ноември, Порта Македонија и паркот Ибни Пајко.

Контролите на Градскиот инспекторат ќе продолжат и во наредниот период, на локации во сите општини во Скопје со цел да се спречи непрописното паркирање на возила на пешачките и велосипедските патеки.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...