Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Залутан куршум УДРИЛ ВО ВОЗИЛО ВО ТЕТОВО


Жител на Тетово пријавил ноќеска во полицијата дека е оштетено возило од заталкан куршум на негов пријател кој паркирал во дворот во населбата Дреновец, по што е утврдено дека истрелот е во соседството каде имало веселба.

Било оштетено патничко моторновозило “голф 4“ со тетовски регистарски ознаки, паркирано од Р.А. (41). Во дворното место од куќата на пријавителот имало неколку лица, кои слушнале истрели од огнено оружје, по што забележиле дека возилото било оштетено на хаубата, информира СВР Тетово.

Извршен бил увид на местото на настанот од екипа од СВР Тетово.

Во близина на возилото било пронајдено едно зрно од оружје, кое било подигнато за понатамошна постапка. Со лицата кои биле присутни извршен е разговор, кои изјавиле дека истрелите од огнено оружје се слушале од кај куќата на Л.Н. кој имал семејна веселба, соопштуваат од полиција

За настанот бил известен Јавен обвинител и сега сепреземаат мерки за расчистување на случајот. 

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...