Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

(ВИДЕО) Филипче: Кога би имал магично стапче би направил да исчезне коронавирусот, но и да имаме нов Клинички центар

Кога би имал магично стапче би направил да исчезне коронавирусот, но и да имаме нов Клинички центар, посочи министерот за здравство Венко Филипче во интересно интервју со познатиот јутјубер @SteffonatorYT за „90 секунди“.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...