Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Вардарци се подготвуваат за дуелот со Нексе

Утре вечер со почеток од 20:15 часот во С.Ц. Јане Сандански, Вардар ќе го одигра реванш натпреварот од 1/4 финалето на СЕХА-лигата против екипата на Нексе.

Вардарци ги одработуваат последните тренинзи во пресрет на дуелот, а тренерот Алушовски ќе може да смета на сите играчи освен на капитенот Стоилов, кој се покажа како позитивен на корона тестот.

извор: http://vardarfans.mk/

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...