10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Ангеловски го објави списокот за престојните дуели од УЕФА Лига на нации

Селекторот на А репрезентацијата Игор Ангеловски го објави списокот на играчи за претстојните два натпревари. Првиот дуел е против Ерменија на 5ти септември а на 8ми септември против репрезентацијата на Грузија.

Голмани: Столе Димитриевски (Рајо Ваљекано, Шпанија), Дејан Илиев (Арсенал, Англија), Дамјан Шишковски (Докса, Кипар)

Одбрана: Висар Муслиу (МОЛ Фехервар, Унгарија), Егзон Бејтулаи (Шкендија), Кире Ристевски (Ујпешт, Унгарија), Стефан Ристовски (Спортинг Лисабон, Португалија), Дарко Велковски (Ријека, Хрватска), Ѓоко Зајков (Шарлроа, Белгија), Кристијан Тошевски (Тирана, Албанија)

Напад: Горан Пандев (Џенова, Италија), Иван Тричковски (АЕК Ларнака, Кипар), Илија Несторовски (Удинезе, Италија), Александар Трајковски (Мајорка, Шпанија), Крсте Велкоски (Сарајево, БиХ), Влатко Стојановски (Шамбли, Франција)

Собирот на А репрезентацијата е закажан за 31. август (понеделник) во 12:00 часот во хотел „Градн Плаза“ во Скопје.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести