Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Челзи го потврди Сар како најново засилување

Францускиот интернационалец Маланг Сар кој досега беше дел од тимот на Ница е најновото летно засоливање на Челзи.

Во офанзивата која овој клуб ја има во овој преоден рок, дојде ред и на дефанзивецот кој во моментов има 21. година и поради минутажата дефинитивно следната сезона ќе ја мине на позајмица. Ќе биде одлучено дополнително каде.

Сар има преку педесет настапи за младинските селекции на Франција.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...