Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Уапсен разбојник баран со потерница!

На 26.08.2020 во 12,30 часот од полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Кисела Вода при СВР Скопје на ул.“Владимир Назор“ бил лишен од слобода Е.Б.(21) од Скопје затоа што се барал по потерница за издржување на казна затвор во траење од пет години по наредба од Основен кривичен суд Скопје за сторено кривично дело “разбојништво“. Тој бил спроведен во КПУ Затвор Идризово.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...