Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Уапсен заканувачот на екс пратеничката Весна Дамчевска Илиевска

Медиа.мк од свои извори во МВР, дознава дека пред малку во населбата Бутел 1, лишено од слобода било лицето С.Ч. (29), пријавен од екс пратеничката и актуелен делегат на ВМРО-ДПМНЕ, Весна Дамчевска Илиевска, дека синоќа упатил вербални и пишани закани и навреди кон неа.

Се работи за лице кое подолго време отслужувало затворски казни и е познат како извршител на повеќе кривични дела.

Екс пратеничката за овој настан, ја извести попладнево јавноста преку социјалните мрежи.

Медиа.мк го осудува секој чин на закани и насилство, посебно оние упатени кон припаднички на понежниот пол.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...