Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Трансфер размена на векот !

Манчестер Сити спрема мега понуда до Барселона за Лионел Меси. Понудата најверојатно ќе биде пари плус играчи како што се шпекулира понудата ќе биде 100 милиони евра плус тројца играчи од тимот на Манчестер а ти најверојатно ќе бидат Габриел Жесус,Бернардо Силва и Ерик Гарсиа. Ќе видиме како ќе одговори на ова Барселона и дали воопшто ќе влезат во преговори.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...