Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Трансфер размена на векот !

Манчестер Сити спрема мега понуда до Барселона за Лионел Меси. Понудата најверојатно ќе биде пари плус играчи како што се шпекулира понудата ќе биде 100 милиони евра плус тројца играчи од тимот на Манчестер а ти најверојатно ќе бидат Габриел Жесус,Бернардо Силва и Ерик Гарсиа. Ќе видиме како ќе одговори на ова Барселона и дали воопшто ќе влезат во преговори.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Предмалку изби пожар во Зегин на Партизанска во Центар, две возила на пожарна се обидуваат да го стават под контрола.