Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Среде Скопје ТРОЈЦА НАПАДНАЛЕ ПЕНЗИОНЕР И МУ ГИ ЗЕЛЕ ПАРИТЕ

На 26.08.2020 во 13,40 часот, било пријавено дека во Скопје на ул.„Васил Ѓорѓов“, три лица физички го нападнале Р.Ј.(74) од Скопје и му одзеле пари.

 Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...