Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Србите изненадени – еден од најдобрите се откажа од репрезентацијата

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Немања Матиќ нема повеќе да игра за репрезентацијата на Србија. Тој е на списокот на националниот тим за мечевите од Лигата на нациите против Русија и Турција, но нема да ги игра. Според информациите на „Информер“ директорот на ФС на Србија Владимир Матијашевиќ пробал да го убеди Матиќ да ја промени одлуката но не успеал.

Немања пресече – нема повеќе да игра за репрезентацијата. И покрај убавите работи кои ги доживеа во репрезентацијата, имаше многу работи кои му сметаа. Рече дека не е задоволен како се решаваат некои работи во ФСС, но не сакаше да навлегува во детали. Матијашевиќ пробувал да го убеди да ја смени одлуката но Матиќ постојано повторувал дека му е доста од се и дека останува на своето“, пренесува извор близок до ФСС.

Матиќ има 48 настапи за Србија, а дебитираше во 2008 година.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...