Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Се сеќавате ли на Жаде?! Еве како изгледа денес актерката!

Бразилската актерка Џована Антонели е позната како една од најубавите и најтелентирани во таа земја.

Нејзиниот татко е исто така актер, а мајка и писателка. Убавата актерка има постар брат кој е адвокат.

Џована сега има 44 години, а публиката најмногу ја памети по улогата на Жаде во серијата „Клон“.Токму со главниот актер од серијата доби син, но љубовта не им траела долго.

Актерката сега ги има и близначките Антонија и Софија со Леонардо Ногуера.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...