Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Се сеќавате ли на Жаде?! Еве како изгледа денес актерката!

Бразилската актерка Џована Антонели е позната како една од најубавите и најтелентирани во таа земја.

Нејзиниот татко е исто така актер, а мајка и писателка. Убавата актерка има постар брат кој е адвокат.

Џована сега има 44 години, а публиката најмногу ја памети по улогата на Жаде во серијата „Клон“.Токму со главниот актер од серијата доби син, но љубовта не им траела долго.

Актерката сега ги има и близначките Антонија и Софија со Леонардо Ногуера.

најчитани вести

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...