Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Ренова и Шкендија со победа на гостински терен до следната фаза во Лигата на Европа

Само што завршија натпреварите на македонските преставници во Лига Европа , Ренова и Шкендија со победа дојдоа до билет за следната фаза во ова натпреваруање во кое исто така од наредно коло ке се бори и тимот на Силекс. За жал тимот на Шкупи не успеа да победи и со тоа да избори билет за следната фаза .

Нефчи баку 2-1 Шкупи

Алашкерт 0-1 Ренова

Сумгајит 0-2 Шкендија

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...