Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Ренова и Шкендија со победа на гостински терен до следната фаза во Лигата на Европа

Само што завршија натпреварите на македонските преставници во Лига Европа , Ренова и Шкендија со победа дојдоа до билет за следната фаза во ова натпреваруање во кое исто така од наредно коло ке се бори и тимот на Силекс. За жал тимот на Шкупи не успеа да победи и со тоа да избори билет за следната фаза .

Нефчи баку 2-1 Шкупи

Алашкерт 0-1 Ренова

Сумгајит 0-2 Шкендија

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Свет

На почетокот на ноември 2017 година, речиси 400 најмоќни луѓе од Саудиска Арабија, меѓу нив принцови, тајкуни и министри, беа повикани и приведени во...

Свет

Многу промени ќе се случат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои,...

Свет

Нов мутиран вид на коронавирус, откриен на фарми со визони (куни) во Данска, најверојатно изумрел, соопшти денеска данското Министерство за здравство. Нови случаи на...