Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

РАСТЕ БРОЈОТ НА НОВОЗАБОЛЕНИ: Три нови случаи во Кавадарци

Три нови случаи со Ковид-19 бележи Центарот за јавно здравје во Кавадарци, во изминатите 24 часа.

Доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог, за МИА појасни дека станува збор за две жени и еден маж, на возраст од 45, 48 и 63 години.Посочи дека заболените не знаат од каде се заразиле, имаат лесна клиничка слика и се на домашно лекување. Се утврдуваат нивните контакти, со цел нивна изолација.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Свет

Многу промени ќе се случат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои,...

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Свет

На почетокот на ноември 2017 година, речиси 400 најмоќни луѓе од Саудиска Арабија, меѓу нив принцови, тајкуни и министри, беа повикани и приведени во...