Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Пред нас продолжен викенд – СКОПЈЕ ПОВТОРНО СЕ СЕЛИ ВО ОХРИД (ВИДЕО)

Во пресрет на утрешниот неработен ден во земјава, речиси сите граѓани го испланираа викендот уште пред неколку недели наназад.

Место плус за сместување се бара низ целата држава, а со оглед дека временските услови се идеални за на плажа, очекувано речици цела Македонија викендов се упатува кон Охрид и Струга.

Видео камерите на трите патарини од Скопје преку Тетово до Гостивар бележат гужва иако работат со полна пареа.

Иако Охрид дефинитивно ќе биде преполн со скопски туристи, тие попладнево се упатуваат и кон останатите туристички дестинации во земјава како Преспа, Дојран, Берово и Маврово.

Инаку во живо моменталната состојба низ целата земја и граничните премини можете да ја следите ТУКА.

најчитани вести

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Македонија

Откако гласноговорникот на антинато движењето во Македонија и еден од фронтмените на “Бојкотирам”, Љупчо Палевски повика војната на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да...

Забава

Иако велат дека убавината е во очите кој ја гледаат, во овој случај дури и науката докажала дека таа има совршено тело. Ако прашате...