Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Погба и Ндомбеле без репрезентативен повик поради позитивен тест!?

„Лекип“ предмалку објави дека Пол Погба од Манчестер Јунајтед како и Танџи Ндомбеле не се повикани за репрезентацијата на Франција за претстојните интернационални предизвици, затоа што наводно и обајцата биле позитивни на коронавирусот.

Иако овие информации допрва треба да бидат потврдени, „Лекип“ вели дека ова е сигурна информација и дека и обајцата се веќе во карантин.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Свет

На почетокот на ноември 2017 година, речиси 400 најмоќни луѓе од Саудиска Арабија, меѓу нив принцови, тајкуни и министри, беа повикани и приведени во...

Свет

Многу промени ќе се случат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои,...

Свет

Нов мутиран вид на коронавирус, откриен на фарми со визони (куни) во Данска, најверојатно изумрел, соопшти денеска данското Министерство за здравство. Нови случаи на...