Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Погба „закачи“ КОВИД-19 и место него Дешамп во репрезентацијата го повика синот на помошникот

Францускиот репрезентативец и член на Манчестер Јунајтед Пол Погба се заразил со коронавирус КОВИД-19 и поради тоа е во самоизолација, а притоа селекторот на француската репрезентација Дидие Дешамп мораше да го избрише од списокот на фудбалери за престојните натпревари од Лигата на нации против Шведска (5 септември) и Хрватска (8 септември).

Дешамп место Погба во националниот тим го додаде Едуардо Камавинга од Рен, кој воедно е син на неговиот асистент.

„Рен е сосема поинаков тим со него. Ќе го видите како игра и ќе разберете зошто“, образложи Дешамп.

Инаку тој во репрезентацијата ги повика дебитантите Дајо Упамекану и Хусем Оар, а реши да не го повика Танги Ндомбеле.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...