Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Оваа актерка му била голем љубов на ЧОЛА, дури и посветил и ХИТ!

Една од најголемите балкански ѕвезди Здравко Чолиќ имал бурен љубовен живот во младоста. Пејачот веќе 18 години е во складен брак со Александра, а своевремено по него лудуваа многу познати дами, но и една актерка која има посебно место во неговото срце.

Станува збор за Јасна Орнели Бери, поранешна љубов на Здравко за која ретко зборувал во јавност. Тие се заљубиле во Сараево, додека биле  млади, а Јасна своевремено ги открила деталите од нивниот однос.

– Еден дел од мене секогаш ќе биде резервиран за него. Тој е фасцинантна личност и својата харизма успешно ја одржува и денеска. Пред се, е добар човек. Чола ми ја посвети песната „Ноќ ми те дугује“, која сам ја напиша, рекла актерката и додала дека не биле во врска, туку дека нивниот однос е специфичен.

– Не можам да кажам дека се забавувавме или бевме во врска. Тоа е посебен однос, кој трае и денеска. Тоа се уште е љубов која не можете да ја помилувате и држите за рака. Здравко ќе остане секогаш сечиј и ничиј, изјавила Јасна.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...