Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Новиот премиер на Србија ЌЕ СЕ ВСЕЛИ ВО ВИЛАТА ВО КОЈА ЖИВЕЕШЕ ЈОВАНКА НА ТИТО

Новиот премиер на Србија ќе се всели во куќата во која до смртта во 2013 година живееше вдовицата на Јосип Броз Тито, Јованка.

Ова го најави актуелната премиерка Ана Бранабиќ која смета дека државата не смеела да дозволи таков објекет да се распаѓа.

Три години овој објект е под клуч, а по тоа како изгледа, може да се заклучи дека за оваа куќа никој не се грижи. Во неа и натаму се наоѓаат лични работи и гардероба на сопругата на последниот претседател на СФРЈ Јосип Броз Тито

најчитани вести

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Македонија

-Воспоставениот систем во зградата на интерни клиники покажа дека добро функционира. Дава резултат во поголем број на оздравени пациенти, но и доволен број на...

Македонија

Откако гласноговорникот на антинато движењето во Македонија и еден од фронтмените на “Бојкотирам”, Љупчо Палевски повика војната на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да...