Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Милан добива засилување од Реал Мадрид

Милан наводно се согласил со условите на играчот на Реал Мадрид, Брахим Диаз за трансфер на „Сан Сиро“. Ова го пишува најновот издание на „Газета“ која тврди дека сите работи се договорени, и наскоро овој играч треба да го стави потписот со „Росоњерите“.

Диаз во минатото беше дел од Манчестер Сити, не добиваше многу шанса во таборот на „кралевите“, па затоа веројатно ќе продолжи во Италија, каде што ќе се обиде да се стекне со далеку поголема минутажа.

Тој од јануари 2019 година одигра само 21 натпревар за Реал.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...