Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Мечкаровски ќе го суди градското дерби на Вардар и Работнички

Во сабота на програмата е градското дерб во рамките на 4.коло од ПМФЛ, во кое ќе се сретнат екипите на Вардар и Работнички.

ФФМ ги делегираше судиите за сите натпревар, а за главен судија на дербито е одреден Димитар Мечкаровски од Скопје. Негови помошници ќе бидат Караколев Никола ( Штип) и Лика Куштрим ( Кичево)

Мечот ќе започне од 16:30 часот, а пред стартот на дуелот на Вардар ќе му биде доделен и шампионскиот трофеј од изминатава сезона.

извор: http://vardarfans.mk/

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...