Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Лукас: Син ми сам си заработува, не е индијанец да се ку*чи на сметка на името на татко му

Лазар Вуксановиќ (25) синот на Аца Лукас (51) почнал да работи како таксист во едно белградско здружение. Почнал да работи затоа што не сакал да бара пари од славниот татко. Веста ја потврдил и пејачот, кој истакнал дека е горд на својот наследник. 

„Син ми не е индијанец, од татко пејач, кој ќе се ку*чи на сметка на татко му. Тој е нормално дете. Нормално е дека си бара работа, нема да седи дома и да џабелебари и да се слика за весници“, рекол Лукас. 

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...