Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Италијанските клубови бараат одложување на стартот на новата сезона во Серија А

Италијанските клубови бараат од раководството на Серија А да го одложи стартот на сезоната 2020/2021. Новата сезона според планираното треба да започне на 19 септември.

Според пишувањата во медиумитет, клубовите побараа одложување на првото коло и тоа за една недела. Интер е најактивен и тој ќе побара од Серија А продолжување на летната пауза, без разлика дали ќе го поддржат и другите клубови. Клубот сè уште не испратил официјално барање до раководството на лигата, но тоа ќе се случи деновиве.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Предмалку изби пожар во Зегин на Партизанска во Центар, две возила на пожарна се обидуваат да го стават под контрола.