Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Италијанските клубови бараат одложување на стартот на новата сезона во Серија А

Италијанските клубови бараат од раководството на Серија А да го одложи стартот на сезоната 2020/2021. Новата сезона според планираното треба да започне на 19 септември.

Според пишувањата во медиумитет, клубовите побараа одложување на првото коло и тоа за една недела. Интер е најактивен и тој ќе побара од Серија А продолжување на летната пауза, без разлика дали ќе го поддржат и другите клубови. Клубот сè уште не испратил официјално барање до раководството на лигата, но тоа ќе се случи деновиве.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Со реакции за вчерашното интервју на Премиерот Заев, денес се јавија и Љубчо Георгиевски и Бранко Црвенковски. Некогашни лути политички ривали, а потоа и...

Свет

Шесмина луѓе, воглавно лекари, денеска се уапсени во Кина поради кражба на органи на починати пациенти, соопштиле локални медиуми. Криминална група ги лажела семејства на...

Забава

Марија Сол Перез, аргентинската водителка е една од најатрактивните жени во светот, а посилниот пол никогаш не е рамнодушен на нејзините фотографии и снимки...

Македонија

Денеска (26.11.2020) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со Надворешната канцеларија за криминалистички работи при...