Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ДВЕ СЕМЕЈНИ НАСИЛСТВА ВО ТЕТОВСКО: Мажот си ја претепал жената и вујко нападнал внук

Во тетовската полиција во текот на вчерашниот ден се пријавени два случаи на семејни насилства. Првиот се случил во дом во Тетово.

– Шеесетгодишна жителка на Тетово во 15 часот и 10 минути, во СВР Тетово пријавила дека нејзиниот 65-годишен сопруг подолго време психички ја малтретирал, и се заканувал по животот и во алкохолизирана состојба, се обидел физички да ја нападне, информираат од СВР Тетово

Вториот случај е во едно од тетовските села.

-Дваесетгодишен жител на тетовско село вчера во СВР Тетово пријавил дека дента околу 18 часот и 40 минути, во неговиот дом, по куса вербална расправија, пред најблиските кои ги разделиле, физички бил нападнат од 40-годишниот вујко, информираат од полицијата.

За двата случаи се преземени активности за документирање и расчистување на пријавите. 

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...