Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Велика Британија со НАЈГОЛЕМ БРОЈ НА ЗАРАЗЕНИ ЗА 24 ЧАСА од 12 јуни

 Во последните 24 часа во Велика Британија се потврдени 1.522 нови случаи на коронавирусот, што е најголем дневен пораст од 12 јуни и за 1.048 повеќе од вчера.

Во истиот период починале уште 12 лица, со што вкупниот број на смртни случаи достигна 41.477.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...