15.8 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024

Велика Британија со НАЈГОЛЕМ БРОЈ НА ЗАРАЗЕНИ ЗА 24 ЧАСА од 12 јуни

 Во последните 24 часа во Велика Британија се потврдени 1.522 нови случаи на коронавирусот, што е најголем дневен пораст од 12 јуни и за 1.048 повеќе од вчера.

Во истиот период починале уште 12 лица, со што вкупниот број на смртни случаи достигна 41.477.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести