Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Брајтон – Челзи в сабота пред публика

Англиската федерација предмалку објави дека на стадионот на Брајтон каде в сабота ќе биде дозволено да има посета на публика. Односно капацитетот ќе биде лимитиран на 2500 гледачи но како за почеток и тоа е добро.

Покарј овој натпревар, отворени за публика ќе бидат и два меча од женската фудбалска секција, како и еден рагби меч кој е закажан за 5 септември.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...