Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Брајтон – Челзи в сабота пред публика

Англиската федерација предмалку објави дека на стадионот на Брајтон каде в сабота ќе биде дозволено да има посета на публика. Односно капацитетот ќе биде лимитиран на 2500 гледачи но како за почеток и тоа е добро.

Покарј овој натпревар, отворени за публика ќе бидат и два меча од женската фудбалска секција, како и еден рагби меч кој е закажан за 5 септември.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...