Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Бразилец на проба во Вардар

ФК Вардар по се изгледа нема да остане само на македонскиот ростер оваа сезона. Од денеска во базата на Вардарци има една ,,кариока”. Се работи за младиот 23-годишен Чарлестон Силва дос Сантос, на кој последен клуб му е Царско Село од Бугарија.

Се работи за дефанзивец, кој минатата сезона одиграл четири првенствени натпревари за овој споменат тим. Покрај во Бугарија, Чарлестон бил дел од неколку бразилски тимови, воглавно од понизок ранг.

Чарлестон најпрвин ќе биде на проба во редовите на шампионот, а по паузата можеме да очекуваме и негов потпис. Вардар ќе донесе и уште најмалку едно ново име, кое е договорено, но не откриваат за кого точно станува збор.

извор:http://vardarfans.mk/

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...